Pil Ciho predstavovať nemusíme a ani to robiť nebudeme, pretože to už každý fanúšik hip-hopu na Slovensku vie, a ak náhodou nie, nech klikne na tento odkaz, kde nájde milión kvalitných článkov od kamarátov z Generácie Rapu. Boli to pekné časy, keď v rokoch 2014 a 2015 (ne)pravidelne vydával nové single v jeho obľúbené dni – štvrtky. Skadby ako Pár viet s Jofrem, dvojtrack Epos s DJ Wichom, Faded s Delikom (okay, toto bol piatok, deň po Vianociach) alebo Ja VS celý svet s Otisom, toto všetko boli skladby, ktorými Pil C dokázal odštartovať kariéru, ktorá sformovala kopec mladých raperov na Slovensku. A áno, nespomenuli sme Lost, či Pompeje, ale prečo nezačať niečim iným?

WARNING: V článku sa môžu vyskytnúť okrem hoaxov aj gramatické chyby, lebo autor článku je strašne jebnutý. Fakt.

Od týchto čias už ubehlo pár rokov a my si pri tom môžme uvedomiť, že ten čas kurva beží. Dnes už 35-ročný Pil C počas nich dokázal naplniť kapsy, vypredávať kluby, nájsť nejaké ženy, vydať pár albumov (HYPE, V Rádiu Hral Elán Keď Umrel Tupac a 2086) a ty už veľmi dobre vieš, že Pil C už v najbližších týždňoch dropne jeho nový album, o ktorom vieme zúfalo málo, a to aj napriek tomu, že sám Pil C o ňom nevie prestať informovať vo svojich storkách na Instagrame. Takže. Čo o štvrtom albume, o ktorom nič nevieme, vlastne vieme?

Možno to, že by mal dropnúť ešte pred 8. decembrom. Jeden článok o albume sme už písali, klikaj sem.

V prvom rade máme pre každého hádanku. Koľko trackov ten rok Pil C leakoval na svojom Instagrame? Nevieme to ani my, vlastne to ani nie je hádanka, ale otázka. Skúšali sme investigatívu, ale nejak sme zistili, že matematika nie je silná stránka. V každom prípade ich bolo veľa, no ak sme dobre počuli, medzi poslucháčov sa dostala len sloha zo skladby grind, ktorou Pil C podporil talentovaného interpreta, ktorý si hovorí Ange Lo. To bol len taký fun fact.

Pil C zverejnil aj poznámky, na ktorých sa objavili možné názvy trackov a hostí. To sa však mohlo zmeniť, preto sa ospravedlňujeme, ak sme niečo dojebali. A samozrejme, tracky boli začmáranané, takže stále moc nevieme.

V každom prípade už vieme, že sa na albume objaví/objavil Rytmus, a to na skladbe V Podzemii Freestyle. Názov môže, ale aj nemusí byť malá referencia na legendárnu skladbu Podzemie z albumu Navždy, ktorý ešte pred Pil Ciho nástupom dopol Kontrafakt.

Z jedného z leakov tiež vieme, že sa na projekte, ktorého meno nevieme, objaví aj spevák Alan Murín, a to pravdepodobne na skladbe s názvom Vidím jak sa na mňa pozeráš.

Z jedného začarbaného názvu sme mohli vyčítať aj neviem a nahrávka 116 12.3.21. Tu sa trocha zastavíme. Možno sme to zle vyčítali, ale pozreli sme Wikipédiu a kompletnú Pil Ciho diskografiu. V nej sa nachádza 88 (???) skladieb, takže naša konšpirácia sa rozplynula skôr, ako sme s ňou začali. Anyway, len dva dni po dátume 12.3.2021 na Instagrame zverejnil fotku z Villa il Pozzo, ktorej popis bol nasledovný.

“Mám skoro všetko, jediné čo mi chýba je asi spánok, chodím behať skoro ráno, sedím pri bazéne, pijem Chianti a Carmignano” C 2021

Áno, my vieme, že toto nám je prd platné, len píšeme o tom, čo vieme o albume a… a tak.

Na skladbe s poradovým číslom dva sme tentokrát vyčítali Separa, a ja musím pochváliť moju oftalmologičku, ktorá so mnou bude mať ešte kopu práce. Táto dvojka spolu zakopala „vojnovú sekeru“ aj keď neboli vo vojne a na producentskom albume SpecialBeatza dropli banger Money2, ktorý musíme všetci povinne počuť live. V tomto prípade sa o zlý track nebojíme. Nebojíme sa vlastne ani jedného.

Okrem toho, skladba so Separom mala hrať aj na festivale Hip-Hop Žije, čo potvrdiť nevieme, lebo sme tam neboli, ale v komentároch to je!

Ďalej je podľa nás isté, že sa na albume objaví aj Sergei. Odkazy si na sociálnych sieťach posielajú často, na albumoch oboch interpretoch sa objavujú obaja. Toto podľa nás trafíme!

V číslach už sme sa trocha stratili, ale pri jednom feate môžme vidieť meno Richard. Pamätáš si tento text? „A nadávam na všetko čo sa mi nepáči, taká je tá povaha No mal som obdobie jak Rišo, vyzlečený donaha.“ Skladba Silent Hill, album 2086 a my všetci vieme, že hovorí o legendárnom Richardovi Müllerovi (Referencia na koncert Richarda Müllera v Zlíne z roku 2000 kde pod vplyvom drog vystupoval nahý, zdroj).

Všetci dobre vieme, ako má Pil C rád množstvo referencií prakticky v každom prúde. Honorable mentions: Remington 11/Kurt Cobain), Silent Hill (celá plejáda), Pompeje (jakbydal). Prečo by nemohol mať na albume Richarda Müllera? Sme v dobe, kedy môže každý nahrávať s každým, okrem toho sa Rišo objaví aj na albume DMS. 

A ako tak píšeme, zistili sme, že píšeme naozaj dlho, takže si dáme pauzu, pokračovanie nabudúce. EškeRap je Debili.

Ak nebodaj nájdeš chybu v článku, neváhaj nás kontaktovať na našom IG. Nezabudni sledovať aj ďalšie naše články. Keďže toto všetko robíme pre teba zadarmo, môžeš nám kľudne poslať peniaze sem SK53 5600 0000 0053 9052 3001.

 

 

 

Categories: News

Plutovski

Head of EškeRap

0 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *