Keďže hlavnou myšlienkou EškeRapu je podorovať mladých interpretov a interpretky z nášho okolia, zrejme ti neuniklo, že ti často predstavujeme práve ich. A ich tvorbu. V tejto časti rubriky, ktorá vlastne ani nie je rubrika, nám o sebe pár viet povedal Alyna. A vlastne nie je to pár viet, a nie len o ňom. Hlavnou témou článku je jeho nové EP MEMENTO MORI.

Alyna a nové EP

Chcel by som sa na začiatok predstaviť, keďže ma veľa ľudí určite nepozná. Volám sa Lukáš a fungujem pod pseudonymom ALYNA. Hudbe som sa venoval už early 2019, keď sme nahrávali na diktafón naše prvé texty, no aktívne som začal približne pred rokom, keď sme si ešte so starými fellákmi spravili štúdio. Minulý rok, 26. novembra, som vydal na YouTube singel s názvom „keď je vonku tma“ , pri ktorom som si uvedomil, že hudba je to, čo chcem robiťv budúcnosti. Ako išiel čas som nahral pár singlov a prispel slohu na KHZ album „deň v sne“,  presnejšie na track „hood“.

Po tomto prišlo menšie vyhorenie z mojej strany a taktiež ťažšie obdobie, o ktorom trochu hovorím na EP. Začiatkom letných prázdnin som si spravil streamovacie platformy a hodil na ne staré tracky. Chvíľu na to som sa začal viac zbližovať a spolupracovať s chalanmi z KHZ, a tak nejak v tom čase vlastne prišla aj prvá idea toho spraviť EP. Moje prvé EP a zároveň môj prvý väčší projekt som pomenoval „MEMENTO MORI“ alebo v preklade „pamätaj, že zomrieš“. Osobne pre mňa znamená už len názov veľa, pripomína mi, že čas je bohužiaľ obmedzený a mal by si si vážiť každú sekundu.

Tma

Hneď po Intre začne hrať track TMA, ktorý sa začal robiť ako prvý a prišiel pri ňom nápad na robenie EP, na track mi prispel slohu Zoro z už spomínanej KHZ skupiny. Tento track vidím špeciálne v tom, že sme sa so Zorom po minulosti, v ktorej sme sa nezmyselne beefovali a strieľali po sebe na Twitteri (haha) stretli na spoločnom tracku, kde som to uzavrel slovami „beefy sú za nami, pred nami budúcnosť“.

MILLER (PLANET)

Ľudia, ktorí  videli Interstellar, pravdepodobne pochopili, na čo narážam. Miller planet je fiktívna planéta z filmu Interstellar. Vo filme je planéta tak ďaleko od Zeme, že jedna hodina na planéte Miller trvá 7 rokov na planéte Zem. Preto „čas uteká rýchlo ako na planéte Miller“.

ČOPZ (feat.Zoro)

„Ostatní hovoria, že som sa zmenil, je to tak“

S názorom, že som sa zmenil, som sa za posledný rok stretol viac, než by bolo v pohode. Ľudia sa nemôžu čudovať. Taktiež okrajovo hovorím o mojom ťažšom období, ktoré som spomínal v úvode slovami „našťastie sú preč dni, ktoré som iba prepil“.

Tento track som písal o tretej ráno na balkóne v období kedy som sa odpojil od všetkých starých felakov takze tam padlo pár barov aj o tom

STARÉ ČASY

Track, na ktorý som si zavolal Hrona a Zora z KHZ. V tomto tracku spomíname práve na staré časy, ktoré sme spolu prežili, keďže s Hronom sa poznám od druhej triedy na základnej škole a so Zorom to tiež bude nejaký ten piatok. Tento track má pre mňa obrovskú váhu z nostalgického hľadiska, keďže mi to príde ako včera, keď sme ako hovorím v tracku „v streete hrali basket“ a popíjali nejaký lacný alkohol haha. Na tracku tiež spomíname ľudí, ktorí pri nás boli a po čase „opustili náš svet“, ľudí, ktorí zmenili tváre a teraz sa hrajú, že sú cudzí.

„Zaseknutý v kolobehu, stále fajčiť alebo chlastat

Po škole hneď vlak, utekal za nimi aj keď nebolo moc čas “

DOPIJAM GIN (feat.Hrono)

Je track ku ktorému neni žiadna extrémna backstory, ľudia čo budú počúvať, budú vedieť o čom hovoríme.

Som veľmi spokojný ako celé EP dopadlo a ako vo výsledku znie. Cele EP MEMENTO MORI je dostupné na všetkých streamovacich platformách a YouTube Topic.

Na záver by som sa chcel poďakovať Hronovi, ktory zmixoval celé EP, Krissovi, ktory zmastroval celé EP a všetkým ostatným, ktorí so mnou držia. Budem rad za každé vypočutie, pre zdielanie alebo feedback v správe!

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ALYNA (@aallynaaa)

 

Ak nebodaj nájdeš chybu v článku, neváhaj nás kontaktovať na našom IG. Nezabudni sledovať aj ďalšie naše články. Keďže toto všetko robíme pre teba zadarmo, môžeš nám kľudne poslať peniaze sem SK53 5600 0000 0053 9052 3001.

Categories: News

Plutovski

Head of EškeRap

0 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *