Xapp je mladý chalan, ktorý tvorí hudbu a v jeho diskografii nájdete pár singlov a dva ucelené projekty s názvom Skylink a you can cry. Momentálne finišuje s prípravou tretieho projektu, ktorý bude niesť názov Jupíí. Interpret sa nám o tomto projekte dosť rozpísal, takže zanechávam tu jeho slová.

Ep nesie názov Jupíí, zväčša kvôli obdobiu v hudbe, ktoré bolo pestré. Bol som svedkom mojich zmien a pokrokov, aj keď v reálnom živote moc šťastia nemám.
Cover na mojom EP zobrazuje fľašku známu z môjho detstva, ide o flašku Jupík.
O tento cover a celkovú grafiku sa postaral Samuel Galansky.
Na ep sa nachádza 7 trackov, kde sa o väčšinu produkcie postaral JAY88, zvyšok spravil Yunghayekk.
Prvý track nesie nazov „Odyssea“ s produkciou od JAY88. Ide o sólo track, kde opisujem svoje terajšie obdobie. Zmena hlasu a flowu vyjadruje moje nálady a pocity. Druhým trackom je „skippy“, ktorý je zároveň pilotným singlom a ako prvý sa ukáže svetu rovno aj s klipom od skúseného kameramana, ktorý ma za sebou už väčšie spolupráce. Klip od neho si odniesol naprikad Baracuda alebo Hard rico. Môj hosť na tomto tracku je mladý, cieľavedomý YoungKitchy, ktorý rapuje po anglicky a dodal tracku inú energiu.

Tretie miesto si zaslúžil track 444, opisujem v ňom ľudí v mojom okolí , ich správanie a dávam na oči label, v ktorom pôsobím. Práve preto si track odniesol názov môjho lejblu. Tento track vznikol ako posledný par týždňov pred oficiálnym vydaním projektu. Najskor malo ísť o bonusový track, no nakoniec sa objaví na playliste na tretom mieste. Na feate sa objavil Jurus a produkciu si zobral na starosť JAY88.

Konečne sa dostávame aj k trochu inému štýlu rapu. Tento track dostal menovku „stále wasted“. Ide o skladbu, kde ukazujeme aj druhu stranu života, tú, ktorú väčšina z vás nevidí. Spolu s Trabysom opisujeme bolesť a pády v živote, a aj o tento beat sa postaral opät jayy88.

Skladby, ktoré zaplnili piate a sieste miesto, nesú názvy „100kg a Back up“. Track 100kg hostoval Youtuber Christofer. Tento track nebol vôbec plánovaný, bol napísaný spontánne a rozhodol som sa poslať track práve jemu, myslim ze jeho sloha oživila cely potenciál tracku a je to niečo iné, ako zvykneme počuť od raperov. Track back up hostovali YoungKitchy a Jurus. O pruduckiu sa tento krát postaral Yunghayekk. V tomto tracku sa objavím najmenej minút, no napriek tomu si myslím, že track si zaslúžil byt na tomto ep.

Poslednú, a teda siedmu priečku zaplnil už známy a pár mesiacov vydaný track Back in the city. Tento track bol nahraný, zmixovaný a zmastrovaný za necelé 2 hodiny a ďalší deň sa už naň točil klip v Prahe. Projekt bude vydaný 21.1.2022 na všetkých streamovacích službách. Pilotný track Skippy bude na Youtube pár dní pred celým EP s klipom, dátum vydania zverejním na mojom Instagrame.

Categories: News

1 Comment

Xapp pred dropom nového EP dropuje pilotný videoklip - · 21. januára 2022 at 16:29

[…] O pripravovanom EPčku, ktoré pripravuje Xapp, sme ti písali pred niekoľkými dňami. Momentálnes prípravou tretieho projektu, ktorý bude niesť názov Jupíí. Interpret sa nám o tomto projekte dosť rozpísal, článok nájdeš na tomto odkaze.  […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *